App ajánló - appok, amikre szükséged van





A mai napon összeszedtem nektek néhány olyan, nem túl népszerű applikációt, ami nekem is le van töltve és gyakran használom őket. A nagyrészükbe véletlenül futottam bele, vagy csak kíváncsiságból töltöttem le, de nagyon örültem nekik, amikor megtaláltam őket és mindegyiket imádom használni. 

1.DeltaBooks 

A DeltaBooks egy olyan applikáció, ami a könyveid számolásában segít. Be tudod állítani, hogy mit szeretnél majd elolvasni. Azok egy várólistára kerülnek és benne lesznek szerzőstűl, borítóstul a telefonodban. Ha elkezded olvasni az egyik könyvet a várólistádról, azt át tudod állítani az appban. Megjegyzi, hogy melyik nap kezdted el, majd amikor befejezted, azt mellé írja, így fogod tudni, hogy mikor mit olvastál. Emellett írhatsz mellé jegyzeteket és idézeteket, amik szintén meg fognak jelenni ha rákattintasz az applikáción felhozott könyv ikonjára/boritójára. Plecsniket is lehet gyűjteni! Például ezer oldalanként kapsz egy plecsnit, vagy minden író után kapsz egy plecsnit stb. Azt is be tudod állítani, hogy az évben mennyi könyvet akarsz elolvasni azt pedig számolja neked egész évben. Egyetlen negatívumának azt tudom mondani, hogy nincs benne az összes könyv. Bár ez lehet nem mindenkinek probléma, én azért elég no-name könyveket olvasok, szóval nem is csodálom, hogy nincsenek benne az adattárában.

2.Focus

A Focus nevű app az olvasásod gyorsaságának fejlesztésére szolgál. Egy-egy szót mutat egyszerre csak a képernyőn és olyan gyorsasággal darálja a szavakat, amilyenre te azt beállítod. Ezt a módszert direkt arra fejlesztették ki, hogy az olvasásod gyorsaságát növeld. Én ezt azért tartom hasznosnak, mert minél gyorsabban olvasol, annál több könyvet fogsz tudni elolvasni! Ki nem szeretné, ha lenne ideje sok könyvet elolvasni? Csak bemásolsz egy szöveget (cikket, novellát, verset, bármit) az appba, beállítod, hogy milyen gyorsan szeretnél olvasni és kész is! Mehet a fejlődés!



3.Da Vinci Eye

A következő appunk egy rajzos. A Da Vinci Eye a rajzban segít. Feltöltesz akármilyen fotót, majd több mód közül tudsz választani, hogy milyen technikával szeretnéd azt megrajzolni. Például beállítasz egy képet egy épületről, amit árnyékolva, rétegezve szeretnél megrajzolni. Az applikáció lebontja az árnyékokat sötétség szerint, majd a kamerádba lép és pirossal jelöli, hogy hol kell majd satíroznod. Hogy ez működjön úgy kell beállítanod a lapot a kamerádhoz képest, hogy “keresztül tudj” rajta nézni. A kijelződön a kamerádat használva kell besatírozni a piros részt, amit a telefonodon látsz. Ha kész az első réteg, megy tovább és mélyíti, erősíti az árnyékokat. Elég bonyolult app. Kicsit nehéz használni is, illetve elmagyarázni, hogy pontosan hogyan is működik. Nézd meg te!



4.Quik

A mostani utolsó alkalmazásunk a Quik, ami a GoPro által fejlesztett videó vágó. Lényegében az egyik legegyszerűbb, amit valaha láttam. Bonyolultabb videó összevágásra nem jó. Inkább montázsokat lehet vele csinálni. Azért került fel erre a listára, mert tényleg borzasztóan egyszerű a használata és mégis egy egyedi videót lehet csinálni vele mondjuk a legutóbbi utazásodról. Sok minta közül választhatsz, amiből ki tudod választani, hogy melyiket szeretnéd használni. Szerintem könnyen lenyűgözheted vele az ismerőseidet, ha egy ilyen kis videóval mutatod meg, milyen is volt a nyaralás.

Mára ezeket gyűjtöttem! Van még néhány hasznos alkalmazásom, de az maradjon egy másik posztra. Ha tetszett mindenképp jelezd kommentben és nézz körbe még a blogon, ha ez a poszt bejött! Szép napooot!

Katt a képre!




Itt is megtalálsz:

Instagram:

Megjegyzések